Coraz większa popularność apartamentów z tarasem na którym można grillować, wypoczywać i spędzać miło czas doprowadziła do tego, że wiele osób szuka sposobu na szybkie i skuteczne wyczyszczenie płytek gresowych na otwartej powierzchni przed swoim domem.

Jak się do tego zadania przygotować, czy warto stosować środki chemiczne do czyszczenia tarasów, jak wykonać to szybko i skutecznie?

  1. Wyróżniamy 2 rodzaje tarasów ze względu na ich budowę. Mamy tarasy w stylu “odwróconego dachu” czyli takie które między płytami gresowymi nie mają fug czyli woda spływa spokojnie między nimi na dół.
  2. Tarasy z fugami pomiędzy płytkami czyli woda jest odprowadzana rynnami wokół tarasu.

W jednym i drugim przypadku doradzamy aby czyszczenie przeprowadzić myjką ciśnieniową. Ale dlaczego lepiej czyścić wodą pod ciśnieniem a nie chemią?

  • Środki chemiczne to zawsze chemia i ma wpływ na otoczenie. Zbyt słaba nie usunie zabrudzeń, zbyt mocna może negatywnie wpłynąć na rośliny, zwierzęta i inne żywe organizmy. Do tego chemię trzeba dobrze wypłukać co też wiąże się z mycie ze szlaufa.
  • Myjka czyszcząca czystą wodą jest bezpieczna dla otoczenia, skutecznie usunie większość zabrudzeń, za wyjątkiem fug, które mimo wszystko czyści się tylko chemiczne.

Co jest najczęstszym problemem w czyszczeniu tarasu myjką?

Jak podpiąć się do wody? – To pytanie które stawia większość osób, które zwracają się z tym tematem do nas. Nasz patent to wykorzystanie kranika do przyłącza wody do kranu i podpięcie się z pomocą złącza GK.

  • wężyk 3/8″ – 1/2″ który wkręcamy zamiast wężyka do baterii
  • złączka GK 1/2 “
  • złączka GK połączona z wężem ogrodowym

Dlaczego połączenie do wody w bezpieczny sposób jest tak ważne?

Pamiętajmy, że jakikolwiek wyciek w domu to poważny problem dlatego nie należy się śpieszyć i przemyśleć temat. Włączenie i wyłączanie myjki powoduje każdorazowo podniesienie ciśnienia w sieci dlatego jest to szczególnie ważne aby podłączenie było bezpieczne.

Jak doczyścić fugi na tarasie?

Fugi się trawi a nie szoruje. Niestety jest to często pomijany i mylnie przeprowadzany proces czyszczenia. Nie da się wyszorować fug bez użycia silnie kwaśnej chemii do fug. Dlatego trzeba skorzystać z wiedzy specjalistów, którzy doradza jak to szybko i skutecznie zrobić.

Podłączenie myjki do prądu jak co i dlaczego?

Podłączenie myjki do prądu wymaga aby przewód był rozwinięty i aby podpięcie było do gniazdka z zabezpieczeniem min. 16Amperowym. Bardzo często na tarasach gniazdka mają zabezpieczenie 10A co spowoduje wybicie bezpiecznika. Wtedy najlepiej jest znaleźć inne gniazdko wewnątrz domu aby podłączyć myjkę.

Odpowietrzenie myjki – czyli jak zacząć pracę z myjką ciśnieniową?

Odpowietrzenie każdej pompy, myjki pozwala na mniejszy wydatek prądowy myjki ciśnieniowej tak aby ułatwić jej start oraz aby łatwiej uzyskać szybkie działanie myjki. Odpowietrzenie to proces w którym przez myjkę przepływa woda bez włączania myjki i woda wypełnia całe jej wnętrze a co za tym idzie pompa po włączenie będzie “chodziła” na mokro czyli lepiej, bezpieczniej i skuteczniej.