Jak pozbyć się brudy z felg samochodowych? Jak doczyścić felgi aluminiowe?

Ale zanim jak zastanówmy się jakiego rodzaju zabrudzenia najczęściej mamy na felgach samochodowych? Czym brudzimy nasze srebrne błyszczące felgi?

Są 2 rodzaje zabrudzeń, które silnie zalegają na powierzchni felg aluminiowych. Pierwszy to smoła, sadza i wszystkie zabrudzenia pochodzenia “po gumowego”, a drugi rodzaj to pozostałości powstałe ze ścierania się klocków hamulcowych. W związku z dużą różnicą obu zabrudzeń a dokładniej różnic między środkami potrzebnymi do usunięcia zarówno pozostałości po smole i gumie jak również po metalach i rdzy.

Jest jeszcze 3 element bardzo często w wielu wypadach pojawiające się emblematy w środkowej części felgi, które wykonane są z plastiku i są bardzo silnie zabrudzone zabrudzeniem naturalnym. W tym ostatnim wypadku sprawa wygląda bardzo prosto, parownica i ściereczka i wszystko będzie czyste. Efekt widać gołym okiem, zmatowiały element błyszczy jak nowy.

Elementy powstałe ze ścierających się metalowych elementów – tarcz i klocków to zadanie, które należy wyczyścić z pomocą kwasów. Umiejętnie stosowane kwas do doczyszczania rdzy, nalotów stalowych czy metalowych w szybki sposób zostają rozpuszczone, jednak WAŻNE jest aby szybko spłukać felgi dużą ilością wody, najlepiej myjką.

Ostatni element to ślady po sadzy, gumie, smole oraz kleju, którym przykleja się ciężarki.

Do tego najlepiej zastosować specjalistyczne środki typu TAR AND GLUE REMOVER oraz parownicę. Parownica czyli gorąca woda, w połączeniu z psikaniem środkami na smolę i klej i kilkakrotne przetarcie ściereczką w szybki sposób pozwolą na doczyszczenie felg.

Poniżej widać jak działa kwas, jak szybko pozwala na uporanie się z silnym osadem powstałym z opiłków metali.