Co to jest melamina i do czego służy? To jedno z najczęściej pojawiających się pytań na które niewiele osób zna odpowiedź. Melamina to rodzaj gąbki, która w połączeniu z wodą doskonale radzi sobie w usuwaniu brudu z silnie chropowatych powierzchni.

Jak to działa? Czy kiedykolwiek pocierałeś brudną powierzchnię palcem do momentu aż brud zwinął się w czarne brudne kuleczki? Tak samo działa melamina z tą różnicą ze cały proces odbywa się na mokro a brud jest wciągany w strukturę gąbki a dokładniej w jej mikro pory.

Dlaczego warto korzystać z melaminy i kiedy się nie sprawdzi.

  1. Melamina doskonale usunie zabrudzenia powstałe na skutek użytkowania. Takie które zgromadziły się w porowatych powierzchniach.
  2. Czyszczenie posadzek gresowych ze śladów cementu, tynku czy doczyszczenie fug nie będzie możliwe z pomocą samej melaminy. W takich sytuacjach należny dodać środka rozpuszczającego tego typu zabrudzenia.

Czy melamina jest bezpieczna, czy melamin może uszkodzić płytki gresowe, gres szkliwiony czy inne delikatne powierzchnie? TAK melamina jest w pełni bezpieczna i naturalna. Czyści wodą i delikatnym szorowaniem zatem jest w pełni bezpieczna dla każdego rodzaju powierzchni.

JAK UŻYWAĆ PADÓW MELAMINOWYCH W CZASIE CZYSZCZENIA PŁYTEK GRESOWYCH, CERAMICZNYCH ITP.?

1. Dokładnie namoczyć pad przed założeniem. Nie wolno pracować padem suchym ponieważ szybko się rozkruszy.

2. Pracować przy obrotach maszyny czyszczącej do 400 obr./min.

Uwaga:Nie stosować urządzeń z sinikami elektrycznymi napędzającymi głowicę maszyny o małej mocy (najczęściej w maszynach bateryjnych). Pad piankowy przylega idealnie do posadzki wypełniając całkowicie pory materiału z którego wykonana jest posadzka co powoduje powstanie dużego oporu ruchu. Dlatego tez może się zdażyć,że pracując padem o średnicy ponad 16″ głowica maszyny będzie się zatrzymywała,przy okazji można uszkodzić silnik maszyny. Polecamy używanie maszyn kablowych lub dużych bateryjnych.

3. Dbać o czystość pada. Co jakiś czas zaleca się zdjęcie pada z uchwytu i przemycie bieżącą wodą (w zależności od stopnia zabrudzenia posadzki).

4. DŁUGOŚĆ PRACY PADEM PIANKOWYM W CZASIE DOCZYSZCZANIA ZALEŻY OD:

  • rodzaju czyszczonej posadzki: budowy,chropowatości,porowatości,stopnia i rodzaju zabrudzenia.
  • wielkości nacisku maszyny na pad.
  • dbałości operatora o bieżące nawilżenie pada i jego konserwcję-czyszczenie

Dlatego też SUPER PADEM Z MELAMINY można wyczyścić od kilkuset do kilku tysięcy metrów kwadratowych posadzki, w zależności od warunków pracy.

5. ŚRODKI CHEMICZNE: zalecamy stosowanie nie agresywnych środków chemicznych lub czystej wody