Korty tenisowe, boiska piłkarskie bardzo często budowane są oparciu o balon, halę pneumatyczną. Powłoka wykonana z plandeki, gumy czy innego tworzywa sztucznego wystawiona jest przez cały rok na silne oddziaływanie sadzy, pyłów i innych zanieczyszczeń atmosferycznych.

Hale tego typu powinny być czyszczone co roku, jednak bardzo często właściciel zwleka i po 5-10 latach przychodzi czas na czyszczenie, kiedy jest już dość ciężko i prawie niemożliwe usunięcie całości silnie wżartego brudu, sadzy i pyłów.

Kort tenisowy, hala balonowa

Jak zatem sobie poradzić i wyczyścić tego typu halę?

Dobrać odpowiedni środek rozpuszczający brud. Może być to środek na glona tzw glonobój lub środek na brud lub środek na sadzę. Każdy z nich ma inny skład i często nie sposób dobrać najwłaściwszą chemię inaczej jak tylko przez próbę.

Na co szczególnie uważać?

Słońce, nagrzany materiał, zbyt duże kawałki na które nakłada się środek czyszczący. Jeśli stężenie środka jest na tyle duże że szybko rozpuszcza brud może to również pociągnąć za sobą pojawianie się zacieków. Dlatego warto pracować małymi kawałkami od góry do dołu i często płukać dużą ilością wody.

Pracując po małych kawałkach z bardzo silą chemią rezultaty mogą być niesamowite i zachwycające. Jednak pamiętać że chemia nie może wyschnąć na powierzchni!