Ostatnio zostaliśmy poproszeni przez jedną z firm budowlanych o pomoc w wyczyszczeniu wykładziny po budowie nowego akademika. W akademiku we wszystkich pokojach położona została raczej słabej jakości wykładzina a na dodatek oszczędności sprawiły, że nie przeprowadzono procesu impregnacji wykładziny czyli tzw. polimeryzacji.

W naszej opinii i w zgodzie z naszym doświadczeniem każda wykładzina w szczególności w takim obiekcie jak akademik musi zostać zaimpregnowana. Tylko polimeryzacja wykładziny zapewnia jej poprawną długoletnią eksploatację.

Każdy szpital, gabinet lekarski lub inny obiekt w którym zamiast płytek zostały położone wykładziny o tym wie i dlatego jak do większości obiektów wchodzimy to na podłodze widzimy błyszczącą i czysta wykładzinę.

Ale do rzeczy jak to wyczyścić? Jak usunąć zabrudzenia, które zostały naniesione na wykładzinę w czasie prac remontowo budowlanych?

A zatem rozwiązań jest wiele, można mopem i chemią do czyszczenia wykładzin dokonać “przetarcia wykładziny” jednak nigdy nie będzie to czystość jakiej każdy się spodziewa. Tylko poprawne doczyszczenie wykładziny pozwoli na jej pełne doczyszczenie.

  1. Wykładziny w takiej sytuacji staramy się czyścić bez użycia chemii jednak z zastosowaniem najnowocześniejszej metody do tego typu czyszczenia. Czyli z melaminy na szorowarce jedno tarczowej. Tak sama woda w połączeniu z melaminą czyli specjalną porowatą gąbką pozwala na usunięcie nawet silnych zabrudzeń.

Poniżej na obrazku widać wyraźnie linię między górną – niedoczyszczoną a dolną doczyszczoną powierzchnią.

Jakie są plusy takiego procesu?

  1. Brak konieczności stosowania chemii
  2. Wypłukana powierzchnia o neutralnym PH
  3. Bezpieczne dla wszelkiego rodzaju powierzchni czyszczenie bez użycia chemii.