Czyszczenie basenu z kamienia to trudne zadanie nie dla każdego. Jednak duża praktyka w stosowaniu środków chemicznych oraz akcesoria takie jak myjka ciśnieniowa doskonale sprawdzają się w czyszczeniu.

Krok 1. Dokładnie wodą wyczyścić pod ciśnieniem. Usuwamy w ten sposób większe zanieczyszczenia oraz wstępnie zmiękczamy kamień na powierzchni basenu.

Krok 2. Aplikacja odpowiedniego środka do usuwania kamienia z kompozytu. Ważne aby to wykonać z dużej odległości gdyż chemia zawsze jest szkodliwa w szczególności opary środków kwaśnych do usuwanie kamienia z basenów.

Środki chemiczne aplikujemy po małych kawałkach i dość szybko spłukujemy. Widać jak rozpuszczają one kamień na ściankach basenu.

Krok 3. Dokładne wypłukanie dużą ilością wody! W ten sposób pozbędziemy się resztek brudu i basen gotowy do napełnienia wodą.

Czym wyższa temperatura otoczenia tym szybciej działają środki i tym szybciej należy je spłukiwać. Dlatego warto zadbać o dobrą myjkę ciśnieniową zawsze pod ręką. Jeśli nie masz myjki zawsze można ją wypożyczyć. Zapraszamy do RentTools.pl – wypożyczalni myjek i odkurzaczy piorących.