Ślady po gumie to drugi po oleju najczęściej występujące zabrudzenie na kostce brukowej. Wynika z braku umiejętności jazdy samochodem lub z szaleństwa, któremu poddają się młodzi ludzie.

Usuwanie zaczynamy od nałożenia chemii. Tak bez chemii się nie obejdzie. Dokładne rozprowadzenie środka oraz czas jego rozpuszczania gumy zależy od temperatury, ilości gumy oraz jej wieku.

Potem pozostawiamy środek na jakiś czas tak aby chemia miała czas zareagować z gumą. Kolejnym etapem jest sprawdzenie czy chemia działa. Możemy to zrobić chusteczką, palcem lub w inny sposób. Pocierając delikatnie czyszczoną powierzchnię powierzchnię, ślady gumy powinny odspajać się od powierzchni. Jeśli środek jeszcze nie zadziałał polecam poczekać, gdyż zbyt szybkie spłukanie rozcieńczy kolejną dawkę chemii, którą trzeba będzie nałożyć na powierzchnię.

Dokładne spłukanie gwarantuje usunięcie całej gumy z czyszczonej powierzchni. Jest to również ważne aby środek dokładnie spłukać do kanalizacji. Gwarantuje to pełne usunięcie rozpuszczonej gumy i pozbycie się problemu.